Uczelnia

Dla kandydata

Dla studenta

Kontakt

Zwiń menu

Grafika

Forma

stacjonarna / niestacjonarna

Czas trwania

7 semestrów

Poziom

I stopnia, licencjat

Specjalności

4 specjalności

Cena od

475 zł / rata

Poznaj grafikę

Studia artystyczne oferują szeroki zakres specjalizacji związanych z projektowaniem i tworzeniem treści wizualnych.

W ramach studiów, studenci zdobywają wiedzę i umiejętności potrzebne do pracy w branży graficznej, w tym projektowanie graficzne, projektowanie gier i rzeczywistości wirtualnej, UX design oraz multimedia.

 

Program studiów obejmuje techniki cyfrowe, zasady kompozycji obrazu, druk cyfrowy, projektowanie serwisów internetowych, identyfikację korporacyjną, animację 2D i 3D, tworzenie koncepcji, fabuł i narracji gier, projektowanie interfejsu, architekturę informacji oraz wiele innych.

 

Studia licencjackie na kierunku Grafika (7 semestrów w formie stacjonarnej i niestacjonarnej) są odpowiedzią Uczelni na zapotrzebowanie rynku i coraz większe zainteresowanie potencjalnych studentów grafiką. Mając na uwadze możliwości naszych absolwentów na rynku pracy, stworzyliśmy wszechstronny program nauczania, kładący nacisk na dużą liczbę zajęć praktycznych.

Autorski program studiów

Program nauczania uwzględnia zalecenia Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i spełnia kryteria akredytacji odnośnie wymogów programowych dla kierunków studiów artystycznych.

Przedmioty artystyczne stanowią ponad 70% godzin zajęć, a nie więcej niż 30% to przedmioty nieartystyczne.

 

W zakresie sztuk pięknych przekazywana jest ogólna wiedza z temacie historii sztuki, estetyki i designu. Duża liczba ćwiczeń umożliwia praktyczną naukę obrazowania, modelowania i kompozycji.

 

W zakresie umiejętności informatycznych nacisk położony jest na praktyczne poznanie oprogramowania służącego do modelowania obrazu i dźwięku, edycji mediów strumieniowych, generowania obrazu dwu- i trójwymiarowego oraz DTP.

Przykładowe przedmioty

Kompozycja

Malarstwo

Fotografia

Projektowanie serwisów internetowych

Podstawy animacji i interakcji

Podstawy animacji i interakcji

Fotografia reklamowa

Podstawy grafiki użytkowej

Edycja i montaż video

Wykładowcy na kierunku Grafika
Zobacz wszystkich

Cechy absolwenta

Absolwenci mają umiejętności kreatywnego i samodzielnego tworzenia treści, aktywnej obecności na rynku pracy, a także umiejętności komunikacji i rozmów z klientami i zleceniodawcami.

 

Perspektywy zawodowe po ukończeniu studiów są bardzo zróżnicowane i obejmują między innymi pracę w agencjach reklamowych i marketingowych, agencjach graficznych, studiach fotograficznych, firmach tworzących gry komputerowe, programistycznych, poligraficznych, wydawnictwach czy instytucjach kultury.

Rozpocznij ze zniżką!

Sprawdź ofertę na kierunku GRAFIKA.  Dodatkowo – WSTI oferuje bogate pakiety stypendialne, które pozwolą Ci realnie obniżyć koszty nauki.

Wyróżnione dyplomy
Ważne komunikaty
Zobacz wszystkie
Skip to content