Uczelnia

Dla kandydata

Dla studenta

Kontakt

Zwiń menu

Studenci o WSTI

Dominika Bal

„Jestem obecnie studentką WSTI i nie mogłabym być bardziej zadowolona z mojego wyboru. Dla mnie jest to miejsce możliwości artystycznego rozwoju. Na WSTI doceniam nie tylko wykwalifikowaną kadrę naukową, ale także nowoczesne zaplecze technologiczne, które umożliwia wyrażenie swojej kreatywności na najwyższym poziomie. To szkoła, która naprawdę daje skrzydła i przyjemność uczestnictwa w zajęciach, które łączą teorię z praktyką. Jeśli szukasz miejsca, gdzie możesz rozwijać swoje pasje i umiejętności artystyczne, to WSTI w Katowicach jest absolutnie najlepszym wyborem.”

Jacek Ryś

„Wybór kierunku był dla mnie bardzo trudny. W tym czasie miałem już dwa lata stażu pracy jako projektant graficzny i studiowałem inny kierunek – nie było to jednak do końca to, co chciałbym robić w przyszłości. Czułem, że potrzebuję czegoś więcej. Wybrałem więc drugi kierunek — Grafikę na WSTI. Rozpoczynając moją przygodę na uczelni miałem już spore pojęcie o projektowaniu. Nie spodziewałem się, że będę w stanie przyjąć tak wiele nowej, praktycznej wiedzy. Nauczyłem się projektować prace nie tylko piękne wizualnie, ale poznałem także tajniki i zasady, według których zachowany jest w nich porządek. Każde zadanie miało nauczyć mnie czegoś nowego, innego – np. rozwinąć wiedzę o projektowaniu typografii, systemów identyfikacji wizualnej, budowania strategii promocyjnej produktów czy tworzenia i wykorzystywania siatek typograficznych w budowaniu składów tekstowych. Wszystkie zadania i ćwiczenia mają charakter praktyczny, mają zmusić do myślenia. Wykładowcy to osoby wykształcone, znające branżę i pracujące w niej. Są bardzo pomocni i dają potrzebne i cenne korekty – i to za te korekty, za słowa otuchy i konstruktywną krytykę jestem najbardziej wdzięczny. Bo to one w największym stopniu uzmysławiają i pokazują, na czym polega projektowanie graficzne. Widzę ogromny progres w myśleniu, planowaniu i samym projektowaniu. Serdecznie polecam.”

Jacek Kozak

„Pracuję w branży IT, chęć rozwoju zawodowego i zdobycia nowej cennej wiedzy spowodowała, że wybrałem naukę na kierunku Informatyka w WSTI. Studia dają mi nie tylko bardzo dużą wiedzę teoretyczną (mimo studiowania w trybie zaocznym), ale przede wszystkim dzięki dużej ilości laboratoriów – także bezcenną wiedzę praktyczną. Uważam ze studia w WSTI dla osoby, która chce związać swoją karierę zawodowa z branżą IT to najlepszy wybór.”

Paweł Mikołajek

„Wybrałem grafikę z w sumie jednego bardzo ważnego powodu. Byłem w gimnazjum gdy dowiedziałem się o tworzeniu i przerabianiu obrazów czy zdjęć. Posmakowałem potęgi Photoshopa, zakochałem się w tym i brnąłem dalej w tym kierunku. W technikum miałem nawet specjalizacje jako grafik komputerowy, co prawda to co robiłem tam, nie równa się z tym co robię na Wyższej Szkole Technologii Informatycznej. Dla mnie jest to niebo, a ziemia. Nie spodziewałem się że tak będą wyglądać te studia. A czy mi się tu podoba? No oczywiście, że tak. Bardzo dobrze dogaduję się z grupą, są w większości świetnie prowadzone zajęcia. Jest naprawdę wystrzałowo, nie mam co narzekać. W tej chwili jeszcze gdy nie mam studiów skończonych to nic z tego nie mam, ale nadzieja że uda mi się coś osiągnąć później nadal we mnie tkwi i ciągle narasta.”

Skip to content