Uczelnia

Dla kandydata

Dla studenta

Kontakt

Zwiń menu
Student Inżynierii Oprogramowania na Universytecie Firat w Turcji – w Polsce

Burak Saglam

 

Nazywam się Burak Saglam, jestem studentem 3 roku Inżynierii Oprogramowania na Universytecie Firat w Turcji. Zakwalifikowałem się do udziału w Programie Erasmus+ i obecnie studiuję w WSTI. Uniwersytet Firat jest uczelnią publiczną, ma duże osiągnięcia w dziedzinie Inżynierii Oprogramowania. (…)

 

Dlaczego zdecydowałeś się wziąć udział w Programie Erasmus+?

 

To długa historia. Wierzę, że w każdym z nas jest pragnienie zwiedzania Świata i poznawania innych kultur. Po pierwszym semestrze studiów chciałem wziąć udział w programie Work and Travel i dzięki niemu zwiedzić Amerykę. Niestety, nie udało mi się przejść rozmowy kwalifikacyjnej i mój wyjazd nie doszedł do skutku. Nie poddałem się, zacząłem szukać innych możliwości i programów. Natrafiłem na informacje o Programie Erasmus. Kiedy zapoznałem się z informacjami o programie oczyma wyobraźni widziałem się, jak studiuję w jednym z europejskich krajów. Musiałem tylko podnieść średnią ocen i podszkolić język angielski i… udało się. Jestem studentem WSTI w Katowicach! (…)

Przeczytaj cały wywiad
Studentka grafiki w WSTI – w Londynie

Dorota Radecka

 

Studentka grafiki na uczelni WSTI w Katowicach. Interesuję się sztuką, fotografią i grafiką. Ostatnio ma dużego bzika na punkcie tworzenia animacji i wszystkiego, co jest związane z motion graphics design.

 

Co Panią zmotywowało do wyjazdu na praktykę w ramach programu Erasmus+?

 

Zawsze chciałam wyjechać do Londynu, aby właśnie w tym mieście rozpocząć swoją przygodę zawodową związaną z branżą graficzną i dizajnerską. Jest to miasto pełne możliwości i na tyle różnorodne, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Dodatkowo zagraniczne staże są bardzo dobrze postrzegane na polskim rynku. Dlatego, kiedy dowiedziałam się, że nasza uczelnia bierze udział w programie Erasmus+ od razu rozpoczęłam poszukiwania odpowiedniego stażu w Londynie. (…)

Skip to content