Uczelnia

Dla kandydata

Dla studenta

Kontakt

Zwiń menu
Wyróżnione dyplomy

Odkrywam, Rozumiem, Działam – seria publikacji edukacyjnych o sztuce skierowana do dzieci

Autor

Karolina Pytel

Data obrony

08.05.2023

Promotor

dr hab. Tomasz Jędrzejko

Specjalizacja

Grafika

  • Grafika

dodano: 15 lutego 2024

Odkrywam, Rozumiem, Działam – seria publikacji edukacyjnych o sztuce skierowana do dzieci.

Autor – Karolina Pytel

1. Cel i podstawowe założenia.

 

Tematem niniejszej pracy dyplomowej jest seria publikacji edukacyjnych o sztuce skierowana do dzieci zatytułowana „Odkrywam, Rozumiem, Działam”. W ramach zadania projektowego zostały zaprojektowane trzy książki, których celem jest zachęcenie dzieci do obcowania ze sztuką. Seria pomoże zrozumieć czym dokładnie jest sztuka, oraz przedstawi ważniejsze  dzieła  sztuki.  Dodatkowo  przekaże  podstawy  w  zakresie  sztuk  plastycznych, a dzięki przygotowanym zadaniom, dzieci rozwiną swoją kreatywność i wyobraźnię.

 

2. Realizacja projektu.

 

Wstępny proces realizacji projektu polegał na zebraniu i zredagowaniu odpowiednich informacji, które zostały umieszczone w publikacjach. Równocześnie trwały poszukiwania inspiracji, które pozwoliły obrać kierunek w jakim stylu seria zostanie zaprojektowana. Kolejno  zostały  wykreowane  postacie,  które  pełnią  funkcję  gospodarza  (po  jednej  dla każdego tomu). Po zaprojektowaniu postaci, zostały ustalone takie elementy jak paleta kolorystyczna dla każdej książki, czy typografia. Ostatnie etapy polegały na zaprojektowaniu okładek, wklejek i wnętrza każdej publikacji.

3. Produkt końcowy – projekt serii publikacji edukacyjnych o sztuce skierowanych do dzieci.

 

Powstały projekt spełnił wszystkie postawione na samym początku cele i wymogi. Książeczki są spójne wizualnie, a ilustracje zaciekawiają i niosą za sobą warstwę emocjonalną. Treść składa się z podstawowych informacji napisanych prostym językiem.

Nadchodzące wydarzenia
Skip to content