Uczelnia

Dla kandydata

Dla studenta

Kontakt

Zwiń menu

Google Chrome zaczyna blokować reklamy na stronach internetowych. Wydawców czekają poważne zmiany

Przeglądarka Google Chrome od 15 lutego umożliwia domyślne blokowanie reklam na stronach, które nie przestrzegają zasad. Użytkownicy będą mogli odpocząć od szczególnie uciążliwych banerów. Oznacza to też poważne zmiany dla wydawców.

Google wprowadza AMP Stories – nowy format prezentacji newsów na telefonach

AMP Stories to testowany właśnie przez Google nowy format wydawniczy dla krótkich newsów, opracowany specjalnie z myślą o użytkownikach telefonów.

Ta aplikacja do modyfikowania twarzy na zdjęciach jest hitem internetu

Zyskująca na popularności aplikacja FaceApp przejmie twoje wpisy na Twitterze czy Facebooku. Użytkownicy mogą stosować różnorodne filtry działające na ich twarze, dzięki czemu mogą je dowolnie modyfikować. Aplikacja jest na tyle dobra, że w ułamku chwili może nas obdarzyć niezwykle realistycznym uśmiechem.

Polska firma stworzyła specjalnego robota do nauki programowania

Do 2020 roku na świecie będzie brakować nawet miliona programistów. Już teraz w Polsce na specjalistów z tej branży czeka nawet 50 tys. miejsc pracy. Naukę programowania najlepiej zacząć od najmłodszych lat. Od września nauka programowania wejdzie do podstawy programowej, a wraz z nią do polskich szkół może trafić innowacyjny robot Photon. To robot, który rozwija się wraz z dzieckiem, ucząc je programowania. Spółka Photon Entertainmnet, twórca robota, podpisała umowę z Grupą MAC, dzięki której wzbogacona wersja edukacyjna robota trafi do szkół i przedszkoli.

Polscy programiści przez co najmniej 10 lat nie muszą martwić się o pracę

Jest zawód, w którym o pracę nie trzeba się specjalnie martwić. Duże zapotrzebowanie na programistów sprawia, że jeszcze przez co najmniej 10 lat nie będą oni mieli problemów ze znalezieniem zatrudnienia. O polskich programistów coraz częściej konkurują o nich największe globalne firmy.

Skip to content