Uczelnia

Dla kandydata

Dla studenta

Kontakt

Zwiń menu

Metodyka Kształcenia

Zajęcia realizowane w Wyższej Szkole Technologii Informatycznych ukierunkowane są przede wszystkim na faktyczne uczenie.

 

Każdy temat zajęć poprzedzony jest wstępem teoretycznym. Następnie realizowane są przygotowane przez Cisco laboratoria, z których kursant realizuje sprawozdania. Laboratoria te zakładają naukę konfiguracji (oczywiście na prawdziwym sprzęcie), jak również przewidują wiele pytań problemowych, mających na celu ugruntować wiedzę kursanta. Kursanci realizują przekazane zadania domowe do wykonania z wykorzystaniem symulatora Packet Tracer (w którym można pracować nie musząc posiadać szafy sieciowej w domu), jak również testy cząstkowe dla każdego tematu (mają na celu zmotywowanie kursanta, aby usiadł do pytań, do których ma szukać odpowiedzi w materiałach znajdujących się w platformie e-learninigowej Cisco NetaCad). Na koniec każdego z 4 modułów kursu CCNA Routing&Switching, realizowany jest tzw. Final Exam (egzamin z całego modułu).

 

Program Cisco Networking Academy realizuje w praktyce hasło nauczania internetowego (e-nauczanie). Centralny serwer edukacyjny NetaCad (http://cisco.netacad.net) udostępnia akademiom pełny zestaw materiałów dydaktycznych oraz narzędzi do zarządzania wszystkimi aspektami programu. Materiały dydaktyczne zawierają pełny opis teoretyczny ilustrowany licznymi przykładami (m. in. także w formie prezentacji video).

 

Przykładowe materiały z jednego z tematów kursu CCNA Security w platformie zdalnej edukacji Cisco – tak wyglądają materiały udostępniane przez Cisco w ich platformie e-learningowej Netacad (kursanci uzyskują dostęp do takowych materiałów).

 

Uwaga!
Materiały w ramach kursu podstawowego CCNA Routing & Switching w ramach platformy zdalnej edukacji CISCO są dostępne obecnie w całości już w języku polskim. Oznacza to, że zaliczenia wszelkich egzaminów, które muszą się odbyć w platformie CISCO są również dostępne w języku polskim.

Materiały demonstracyjne

Poniżej znajdują się materiały demonstracyjne firmy CISCO:

 

  1. Prezentacja kursu CCNA Routing and Switching.
  2. Przykładowe materiały z jednego z tematów kursu CCNA Security w platformie zdalnej edukacji Cisco – tak wyglądają materiały udostępniane przez Cisco w ich platformie e-learningowej Netacad (kursanci uzyskują dostęp do takowych materiałów).
  3. Film nagrany na jednych z zajęć w ramach kursu CCNA Routing&Switching w WSTI, pt. „Wirtualne Sieci LAN (VLAN, trunking, Private VLAN, PVLAN EDGE, DTP, VTP) – CCNA R&S” (pokazujący jak wyglądają u nas zajęcia)

4. Film nagrany na jednych z zajęć w ramach kursu CCNA Security w WSTI, pt. „Layer2 Security – Ataki MAC Flooding i ARP Poisoning oraz Port Security – CCNA Security” (pokazujący jak wyglądają u nas zajęcia)

Skip to content