Portfolio powinno obejmować 5 do 15 własnych prac plastycznych i/lub projektowych o dowolnej tematyce i wymiarach, a także dowolnej formie, w tym także dopuszczalna jest forma elektroniczna (pliki w formacie PDF, jpg lub html). Uczelnia udostępnia kandydatom komputer, na którym mogą zaprezentować prace dostarczone w formie elektronicznej.
Portfolio - co powinno zawierać?
Portfolio powinno obejmować 5 do 15 własnych prac plastycznych i/lub projektowych o dowolnej tematyce i wymiarach, a także dowolnej formie, w tym także dopuszczalna jest forma elektroniczna (pliki w formacie PDF, jpg lub html). Kandydaci proszeni są o wysłanie swojego porfolio na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. co najmniej na dwa dni przed wybranym terminem rozmowy kwalifikacyjnej lub udostępnienie na w/w adres mail linku kierującego do porfiolio. Łączny wymiar przesłanych plików nie powinien przekraczać 20 MB.
Prace mogą reprezentować dowolną z poniższych kategorii:
- rysunek (również szkice),
- malarstwo,
- rzeźba (fotografie),
- fotografia,
- prace multimedialne,
- prace projektowe.
Portfolio nie musi zawierać prac z wszystkich wymienionych wyżej kategorii.
Portfolio oceniane jest pod względem takich cech, jak m.in.:
- różnorodność i poziom ogólny prac,
- różnorodność i poprawność zastosowanych technik artystycznych,
- świadomość plastyczna i kompozycyjna,
- styl i nawiązania do trendów projektowych,
- indywidualność twórcza.
Kandydat może zdobyć maksymalnie 4 punkty za portfolio.
Minimalna liczba punktów zdobyta za portfolio, niezbędna do zakwalifikowania do etapu III rekrutacji na kierunek Grafika wynosi 2 punkty. Należy pamiętać, że łączna liczba punktów zdobytych za rozmowę kwalifikacyjna i portfolio, pozwalająca zakwalifikować kandydata do III etapu rekrutacji, powinna wynieść minimum 4 punkty.